25 Ağustos 2009 Salı

önemli değil. gerçekten.

dershane başladı.
iyiydi fena değil.
insanlar iyi.
her şey iyi.
2 hafta boyunca hafta içi ikide başlayıp 7de bitse de olsun.
nasıl olsa hiç heyecanlı değilim
hiç olmadığım kadar heyecansız.
heyecansız.
auuuu-uuu ye ye ye.

20 Ağustos 2009 Perşembe

hayır hala iguana almadım

Bileğimin burkulmasının yanında bir dizi sağlıksız şey daha var. Ali Poyrazoğlunun sesi beynimde çınlıyor. Sinsi kızlar meraktan bahsediyorlar yan yana dizilip. Kadının biri mutfakta ölü tavukların önünde neşeyle dans ediyor. Bunlar çok sağlıksız. Ben bunların yerine Reis Prinç reklamı görmek istiyorum. Şimdi zaten diyecekler beğenmiyorsan izleme bilmem ne izlemiyorum zaten, pro7 izliyorum artık, tam olarak anlamasam da her seferinde çok sansasyonel şeyler oluyor.

19 Ağustos 2009 Çarşamba

baboli çok sorunluyum elimde değil

Sağa çekmek konusunda bir çok konuşma yaptığım şu günlerde yeni sınıf ve dershane muhabbetleri dönüyor her yerde. Dershanem 5 gün içinde başlayacağı için oldukça endişeliyim. Her zaman endişeliyimdir. Ama hoşuma gittiği zaman söylerim bunu. Ya da bazen endişeli değilimdir. Bazen. Bilmiyorum. Dershaneler kötü şeylerin döndüğü yerlerdir. Şahsen böyle düşünürüm.
Zorunluluktan gittiğim yerlerde sosyalleşmek beni sıkar, bir süre sonra beni yavaş yavaş öldürmeye başlar, insani ilişkilerin temelini oluşturan günlük hal hatır sormak ve "günaydın" "merhaba" "görüşürüz" gibi kelimeler sarfetmek bir süre sonra benim için altından kalkılamaz yükler haline gelir. Bu gibi şeyler okul servisi, dershane falan gibi mekanlarda, belli bir yakınlığımın olmadığı insanlarda geçerlidir ve tamamen istemsizdir. Bu özelliğim yüzünden sırf günaydın dememek için uyuyor taklidi yaptığım bile olmuştur hatta muhabbetimin olduğu insanlara da yapmışımdır. Evet gerçekten çirkin ama elimde değil. Gerçekten. Bazen konuşmak beni gerçekten yoruyor.
Ama kötü biri değilim.
Cidden kanka.
Sadece rahat olmalıyız
baya rahat.
Anlayış
Açıkfikirlilik : krepler, gülüşen aile fertleri, arkadan sarılmalar, kahveler, şömineler, sağa çekmeler.

Ya baya rahat.

12 Ağustos 2009 Çarşamba

Maymunca Haber - Buraya kadar herşey yolunda!

Maymun deneylerinden biri.
Başını özetliyorum. Maymunlara paranın nasıl kullanılıcağı öğretliyore ( para yerine gümüş bir somun ). Sonra ise maymunlara paranın değeri öğretiliyor ve haberin devamı:

Buraya kadar her şey yolunda. Günlerden bir gün, yine ana kafesten, deney kafesine alınan maymun, deney kafesindeki bir tepsi içinde bulunan 12 somunu görüp, aniden çılgına dönüyor. Paraların bulunduğu tepsiyi kapıp,ana kafese fırlatıyor ve kendisini de ana kafese atıyor. Ana kafesteki bütün maymunlar bir anda gökten para yağdığını görüp, yere düşen paraları kapışmaya başlıyorlar. Araştırmayı değerlendirenler bir uzman, bunu yazısında, maymun tarihinde gerçeklesen ilk `banka soygunu` (maymunun tepsiyi çalması) ve `hapishane kaçışı` (maymunun deney kafesinden, ana kafese kaçışı) olarak tanımlıyor. Bütün bu kaos içinde araştırmacılar, ana kafesteki maymunlardan parayı geri almaya çalışıyor. Olay biraz yatıştığı bir anda Keith Chen, hiç görmemeyi tercih ettiğini söylediği bir olaya şahit oluyor: Erkek maymunlardan biri, dişi maymunlardan birine yaklaşıp, ona elinde bulunan somunlardan birini veriyor ve bunun karşılığında dişi maymun, erkek maymunun seks teklifini kabul ediyor. İşin ilginç yanı bu iki maymunun `işi` bittikten sonra, dişi maymun `kazandığı` parayı araştırmacıya getirip, bununla üzüm almaya çalışıyor.

-M. Keith Chen, bu olayı maymun tarihindeki ilk `fuhuş` olarak tanımlıyor.

Ahaha! Bugünlük bu kadar.

Merak eden baştan sona okusun:
http://www.tumgazeteler.com/?a=1581101